You are here

Regulations index

You are here

Art. 17 - A licenciátusi és magiszteri szakdolgozat elkészítésének szabályzata

Közzétette webadmin · Csü, 2021/02/25 - 16:37

Formai követelmények

A szakdolgozat szöveges részének formai követelményei:

  1. Papírméret: A 4.
  2. Betűtípus: Times New Roman.
  3. Betűméret: főszöveg 12pt, jegyzet 10pt.
  4. Sortávolság: 1,5.
  5. Lapszél: bal 3 cm, a többi 2,5 cm.
  6. A fejezetek címe középre, a többi cím a baloldalra kerül.
  7. Minden fő fejezet új oldalon kezdődik. A fejezetek és alfejezetek címei élesen elkülönülnek el a főszövegtől (félkövér betű, a főszövegnél 1-2pt-tal nagyobb betűméret). A fejezetcímek előtt és után egy-egy sor üresen marad.
  8. A szakdolgozatban lábjegyzeteket kell alkalmazni nem végjegyzeteket.

Art. 16 - A licenciátusi és magiszteri szakdolgozat elkészítésének szabályzata

Közzétette webadmin · Csü, 2021/02/25 - 16:33

A szakdolgozat felépítése

A szakdolgozatnak a következő egységeket kell tartalmaznia:

  1. „Szakdolgozati feladatkiírás” (1. sz. melléklet) - Az Intézet titkárságától kapott „Szakdolgozat feladatkiírás” lapot a szakdolgozat első oldalaként be kell kötni a szakdolgozatba.
  2. „Konzultációs lap” (2. sz. melléklet) - A feladatkiírás után második lapként a konzultációs lapot a szakdolgozatba be kell köttetni.
  3. „Eredetiség-nyilatkozat” (3. sz. melléklet) - A hallgatónak nyilatkoznia kell arról, hogy a szakdolgozatban foglaltak a saját munkájának az eredményei. A nyilatkozatot a szakdolgozatba a feladatkiírás és a konzultációs lap után be kell köttetni.
  4. Belső címlap - A belső címlap a következőket tartalmazza: Az Intézet neve, a szakdolgozat címe, a szerző neve, szakja, a konzulens oktató neve, beosztása, a szakdolgozat helye és a benyújtás éve.
  5. Tartalomjegyzék - a fejezetek (1., 2., ....), alfejezetek (1.1., 2.1., …), szakaszok (1.1.1., … 2.1.1.,….), esetleg ezen belüli pontok (1.1.1.1., 1.1.1.2., …..) címét és pontos oldalszámát tartalmazza.
  6. Az esetleges mottót, köszönetnyilvánítást a dolgozat elején kell elhelyezni, ezek terjedelme a főszöveghez nem számítható.
  7. Bevezetés (kb. 2-3 oldal terjedelemben) tartalmazza a dolgozat témakörének a címnél részletesebb meghatározását, a témaválasztás indoklását, a megoldásra váró elméleti és gyakorlati kérdések, feladatok, problémák felvázolását, a téma feldolgozásához felhasznált kutatási módszerek, empirikus vizsgálati eszközök rövid bemutatását, a kidolgozás menetének és logikájának, a tartalmi rész felépítésének rövid ismertetését. Utalhat arra, hogy valamilyen ok miatt a címben jelzett témához kapcsolódó területek közül mire nem tér ki a szakdolgozat.
  8. A szakdolgozat fő része a szakdolgozati téma fejezetekre bontott kifejtését tartalmazza. A szakirodalmi összefoglalóban tartalmazza a szakdolgozat középpontjában álló téma tárgyalásához szükséges, a szakirodalomban addig megjelent fogalmakat, elméleti modelleket, empirikus vizsgálati eredményeket. Célja annak bizonyítása, hogy a szerző ismeri és szintetizálni tudja a témában megjelent szakirodalmat. A különböző megközelítések leírásán kívül tartalmazza a szakdolgozat írójának személyes álláspontját és kritikai értékelését is. Saját kutatási eredményeket mutat be és személyes állásfoglalást tartalmaz a szakirodalomra támaszkodva.
  9. Összefoglalás. A dolgozat eredményeinek összegzését, a feltett kérdésekre, problémákra adott válaszok rendszerezését, a téma további vizsgálatának lehetőségét tartalmazza, 3-10 oldalban.
  10. Irodalomjegyzék. Tartalmazza mindazon könyvet, folyóiratot, szakdolgozatot, kéziratot, internetes és egyéb irodalmat, amelyeket a hallgató a szakdolgozat készítése során részben vagy teljes egészében elolvasott, felhasznált. Ez vonatkozik a szövegközi ábrák, táblázatok, a közölt statisztikai adatok és mellékletek szakirodalmi forrásaira is.
  11. Idegen nyelvű összefoglaló (német/angol/francia, 0.5 - 1 oldal terjedelemben).
  12. Mellékletek, Függelékek. Azon ábrák, táblázatok, illusztrációk, kérdőív, interjúvázlat, stb., amelyek a dolgozat megértéséhez szükségesek, de formájuk és/vagy terjedelmük miatt a mellékletben való elhelyezésük indokolt. A mellékletekre, függelékekre, jegyzetapparátusra, bibliográfiára vonatkozóan terjedelmi megkötés nincs.

Art. 38 - Regulamentul de organizare și desfășurare a studiilor universitare de masterat

Közzétette webadmin · Vas, 2021/01/10 - 17:13

La examenul pentru finalizarea studiilor de masterat se pot prezenta doar acei absolvenți care au îndeplinit toate obligațiile prevăzute în planul de învățământ pentru semestrele de studiu, conform Regulamentului privind organizarea și desfășurarea examenelor de licență și disertație.

Art. 8 - Regulament privind organizarea și desfășurarea examenelor de licență și disertație

Közzétette webadmin · Csü, 2021/02/11 - 09:52

Lucrările de licență / masterat trebuie avizate de către coordonatorul științific înaintea depunerea acestora la Secretariatul ITP. Coordonatorul lucrărilor certifică faptul că lucrarea studentului întrunește toate condițiile pentru a fi supus dezbaterii publice.